Strona główna
Recenzje, czyli co autorzy sądzą o opisywanych grach Solucje, czyli dokładny opis jak ukończyć grę Ścinki, czyli to, co pisali o grach w czasopismach komputerowych Linki, czyli idź dalej F.A.Q. czyli najczęściej zadawane pytania Autorzy, czyli ludzie odpowiedzialni za ten bajzel :-)
Ciekawostki, czyli to czego nie wiesz o swojej ulubionej grze Ciekawostki, czyli to czego nie wiesz o swojej ulubionej grze
linki

Ogólne:

 

Stare Gry.pl - Classic Games ON-LINE - stare gry,klasyka gier,klasyka pc,stare gry,abandonware - najlepsza w Polsce strona traktująca o grach abandoware. Niestety, często odwiedzana, przez co transfer jest na dosyć niskim poziomie, ale to i tak ciągle wiodąca strona w naszej sieci. Hostuje nasz serwis.
OldGames.NU - jeden z najlepszych na świecie. Posiada w swych przepastnych zasobach stare gry z kilku platform, w tym z Amigi, Atari, C64. Swoistym ograniczeniem jest limit ściągania w MB zależny od zdobywanych punktów przez użytkownika za pisanie recenzji, udział na liście dyskusyjnej itp.
Home of the Underdogs - skarbnica starszych gier, znajdziemy tu niemal wszystko!
Moby Games - kolejny wielki serwis poświęcony grom. Zawiera skany okładek gier oraz wszelkie recenzje, solucje, linki, ciekawostki, różne wersje wydanych gier itp.
Adventure Collective - Game Reviews, Previews, Articles, Features, Editorials, Interviews, News, Solutions, Solves, Walkthrough - świetna strona poświęcona grom przygodowym.
Adventure Gamers - Brings Adventure To Your Gaming - zagraniczny, profesjonalny serwis skupiony na nowościach ze świata adventure.
Adventure Games Coalition - bogaty w treść zagraniczny serwis poświęcony grom przygodowym tym nowszym ale przede wszystkim starszym.
 

Wydawcy gier:

 
LucasArts
Strona producenta i wydawcy gier LucasArts (dawniej Lucasfilm Games)

- Day of the Tentacle

Day of the Tentacle na MobyGames
Netjak Review of Day of The Tentacle
Day of the Tentacle 2 - a German sequel game fan project
IGN's Top 100 Games as of 2005
Day of the Tentacle in GameSpot's Greatest Games of All Time
Day After the Day of the Tentacle - komiks on-line opowiadający o dalszych przygodach bohaterów gry
 
Sierra
Strona producenta i wydawcy gier Sierra Entertainment.
 
- Leisure Suit Larry
 
Dam-Soft Leisure Suit Larry - oficjalny polski serwis poświęcony serii gier Leisure Suit Larry
Leisure Suit Larry: Rainy's Little GetAway - strony stworzone przez miłośników serii Leisure Suit Larry.
The Leisure Suit Larry Lounge - strony stworzone przez miłośników serii Leisure Suit Larry.
The Unofficial Colonel's Bequest Site - jedna z nielicznych stron poświęconych krótkiej, dwuczęściowej serii Laura Bow firmy Sierra.
Free Old Games Search Engine - Abandonware , Abandonwares , Oldwarez - bardzo obszerna wyszukiwarka wszelkiego rodzaju starych gier.

Poradniki:

The Spoiler Centre - równie dobra co Game FAQs skarbnica solucji i poradników do wszelakich gier.
Game FAQs - największy serwis zawierający przeogromną ilość solucji i przewodników do wszystkich rodzajów gier. Niestety po angielsku.

Problemy techniczne z grami:

DOSBox, a x86 emulator with DOS - po szczegóły odsyłam do działu FAQ.
VDMSound Homepage - po szczegóły odsyłam do działu FAQ.
SCUMMVM -strona programu SCUMMVM, dzięki któremu bezbłędnei można uruchomić gry LucasArts, a także wiele gier innych firm.
wstecz strona główna